روز دفاع پاکستان روزی برای شنیده شدن صدای کشمیر

یکی از مراسم ویژه روز دفاع پاکستان، اعلام همبستگی با کشمیری ها ست. به نحوی که در این روز، کل پاکستان، صدای کشمیر می شود.

ششم سپتامبر سالروز آغاز بزرگ ترین جنگ میان پاکستان و هند در سال 1965 است که به عنوان روز دفاع ملی نام گذاری می نماید. چراکه پاکستان در این روز شاهد رشادت دلاورانی بود که در برابر بزرگترین حمله نظامی شجاعانه از خاک سرزمین خود دفاع کردند.

در این روز، مراسم‌ متنوعی در یادبود شهدای جنگ 1965 از جمله اهدای حلقه‌های گل در مزار شهدا، فاتحه‌خوانی برای سربازانی که در جنگ کشته شده‌اند و همچنین تلاوت قرآن در مساجد، برگزار می شود.

نگاهی به نقطه مشترک روز دفاع پاکستان از گذشته تا کنون

نقطه مشترک در تمامی مراسم های روز دفاع در سال های متفاوت، اشاره به مسئله کشمیر و یادآوری موضوع صریح پاکستان برای تحقق حقوق کشمیری ها است هر ساله، مصادف با روز دفاع ، پاکستانی ها در کنار مردم کشمیر به حمایت بی دریغ خود از آن ها در مبارزه برای آزادی می پردازند.

بدین ترتیب پاکستان هر ساله در روز دفاع ملی خود به جهانیان یادآوری می کنند که حقوق کشمیری ها یک رسالت مهم برای این کشور است و پاکستان تا حل و فصل اختلافات برجسته مطابق با قطعنامه های سازمان ملل و آرمانهای مردم کشمیری، صدای کشمیر بوده و خواهند بود.

چرا پاکستانی ها در روز دفاع پاکستان صدای کشمیر می شوند؟

روز دفاع پاکستان به هر پاکستانی اصول اخلاقی حقوق بشر را یادآوری می کند که باید برای آنها بایستد و مسئولیت های اخلاقی را که به عنوان انسان در یک زندگی مشترک دارد، باید حفظ کند. از این رو هر پاکستانی در این روز صدای کشمیر می شود و در برابر نقض اصول اخلاقی حقوق بشر اعتراض سر می دهد.

به راستی که برای یادآوری ارزش ها شجاعت، شهامت، فداکاری و وحدت هیچ روزی بهتر از 6 سپتامبر نمی تواند باشد تا پاکستانی ها به جامعه جهانی یادآوری کند که به عنوان یک ملت طرفدار مردم کشمیر هستند و قساوت های رخ داده در منطقه اشغالی را محکوم می کنند.

 

 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.