اعتبار 84 میلیون دلاری بانک مجارستان در خدمت شرکت های پاکستانی و مجارستانی

در راستای توسعه مشارکت اقتصادی پاکستان و مجارستان، دو کشور توافق کردند که یک خط اعتباری 84 میلیون دلاری در بانک مجارستان برای همکاری بین شرکت های پاکستانی و مجارستانی ایجاد نمایند.
وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان، Péter Szijjártó  در اولین دیدار رسمی خود از اسلام آباد در یک نشست مطبوعاتی مشترک با وزیر امور خارجه پاکستان گفت: ما یک خط اعتباری در بانک مجارستانEXIM  به مبلغ 84 میلیون دلار ایجاد کرده ایم که صرفاً در خدمت افزایش همکاری های تجاری بین شرکت های پاکستانی و مجارستانی است.

وی افزود: ما آماده ارائه 50 میلیون دلار برای یك برنامه اعتباری حمایتی مشترک هستیم كه در زمینه های كشاورزی، آب، صنعت و فرآوری مواد غذایی در پاكستان راه اندازی خواهد شد.

تعامل 17 شركت برتر مجارستان با شرکت های پاکستانی

شاه محمود قریشی در این خصوص گفت: همراه Péter Szijjártó ، نمایندگان 17 شركت برتر مجارستان بودند كه در یك رویداد B2B كه تحت طرح دیپلماسی اقتصادی برگزار شد، با شركت های پاکستانی تعامل داشتند.

قریشی افزود: هر دو طرف همچنین تعدادی تفاهم نامه در زمینه تولیدات روزانه، امنیت سایبری و سایر موارد را امضا کردند.

همچنین وزیر امور خارجه به رسانه ها گفت كه مجارستان نیز علاقه مند شده است كه پروازهای مستقیم به پاکستان را برای تقویت ارتباطات بین مردم و ارتقا فعالیت های تجاری آغاز كند.

تشکر از حمایت مجارستان از پاکستان برای دریافت وضعیت GSP Plus

قریشی به دلیل حمایت مجارستان برای کمک به پاکستان برای دریافت وضعیت GSP Plus در اتحادیه اروپا، که صادرات به اروپا را دو برابر می کند، تشکر کرد.
وی افزود: هر دو طرف همچنین در مورد گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، تبادل نظر کردند. آنها توافق کردند که از FATF نباید به عنوان ابزاری سیاسی استفاده شود بلکه فقط برای بررسی پولشویی و تأمین مالی ترور استفاده می شود.

قدردانی از نقش پاکستان در توافقنامه صلح دوحه بین طالبان و ایالات متحده

وزیر امور خارجه مجارستان با تکرار تعهد کشورش در برابر تروریسم و ​​ایدئولوژی های افراطی گفت که هر دو پدیده ریشه اصلی مهاجرت غیرقانونی گسترده به اروپا است.
با اشاره به اوضاع افغانستان، او گفت اگر دو ایدئولوژی در آنجا متوقف نشود، اینها می توانند تهدیدی برای اروپا باشند. بنابراین، اتحادیه اروپا باید از پاکستان در اقدامات ضد تروریستی خود، به ویژه پس از خروج نیروهای ناتو از افغانستان حمایت کند.
در پایان، وی از نقشی که پاکستان در توافقنامه صلح دوحه بین طالبان و ایالات متحده بازی کرده قدردانی کرد و گفت: به منظور گسترش حضور فیزیکی کشورش در پاکستان، مجارستان نمایندگی کنسولی خود را در کراچی ایجاد کرده است.

علاوه بر این، مجارستان تحت توافق نامه “بورس تحصیلی برای دانشجویان پاکستانی” 200 بورس تحصیلی در مقاطع بالاتر به دانشجویان پاکستانی اعطا می کند.

گفتنی است وزیر امور خارجه مجارستان بعد از مدت طولانی به پاکستان سفر کرده است. دو کشور توافق کردند که دور بعدی رایزنی های سیاسی خود را در بوداپست برگزار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.