اعلام 5 فوریه به عنوان روز رسمی روز آمریکایی کشمیر در ایالت نیویورک آمریکا

در یک پیروزی دیپلماتیک برای پاکستان، ایالت نیویورک آمریکا اکنون 5 فوریه را به عنوان روز آمریکایی کشمیر رسماً گرامی می دارد.

نیویورک اولین ایالتی در ایالات متحده بود که 5 فوریه 2021 را در حالی که جوامع پاکستانی و کشمیری در سراسر جهان روز همبستگی کشمیر را برگزار کردند، به عنوان روز آمریکایی کشمیر اعلام نمود.

مجمع ایالتی نیویورک با تصویب قطعنامه ای از طریق رأی گیری صوتی انجام شد، 5 فوریه را به عنوان روز آمریکایی کشمیر نام گذاری کرد که تحول قابل توجهی در نتیجه سالها تلاش گروه وکلای پاکستانی آمریکایی بود.

در این قطعنامه آمده است: دولت نیویورک تلاش می کند تا از حقوق بشر از جمله آزادی مذهبی، ​​جنبش ها و آزادی بیان برای همه کشمیری ها حمایت کند. گروه وکلای پاکستانی آمریکایی (APAG)، یک سازمان خدمات اجتماعی و حقوقی غیرانتفاعی است که در نیویورک مستقر است.

بدین ترتیب این مجمع، حمایت کامل خود را از مبارزه عادلانه کشمیری ها برای استفاده از حق تعیین سرنوشت خود در سازمان ملل متحد نشان دادند.

تکرار اعلام همبستگی پاکستانی ها با مردم کشمیر اشغال شده هند

عایشه علی سرکنسول پاکستان در نیویورک قطعنامه مجمع ایالتی نیویورک را در خصوص روز آمریکایی کشمیر تحسین کرد و نقش APAG را برای این کار بزرگ ستود. وی در این خصوص گفت: “روز بسیار مهم ، قطعنامه بسیار مهم.”

علاوه بر این، پاکستانی های سراسر جهان، روز جمعه همبستگی خود با کشمیر با تکرار پیام اتحاد و حمایت معنوی، دیپلماتیک و سیاسی از کشمیری هایی که از جانب نیروهای امنیتی اشغالگر هند متحمل رنج های بی سابقه ای شدند، تکرار کردند.

 همچنین پاکستانی ها، صدای اعتراض خود را بلند می کردند و با حضور در تجمعات عمومی در سراسر کشور، حمایت صمیمانه خود را از مبارزات کشمیری هایی که خواستار حق تغییر ناپذیر خود در تعیین قطعنامه های سازمان ملل (سازمان ملل) هستند، اعلام نمودند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.