اعلام محاصره کشمیر اشغالی به عنوان طولانی ترین محاصره

تعداد190 کشور، محاصره کشمیر اشغالی را طولانی ترین محاصره اعلام کردند. بیش از 190 کشور از سرتاسرجهان به اتفاق آرا، تحریم‎ ها و محدودیت‏ های تحمیل شده در جامو و کشمیر اشغال شده غیرقانونی توسط هند (IIOJK) را طی دو سال گذشته، طولانی ترین و شدیدترین محاصره در دو دهه دانستند و در روز یکشنبه بیانیه مطبوعاتی صادر نمودند.

قبل از گرامی ‏داشت روز همبستگی کشمیر در 5 فوریه در سرتاسرجهان، سازمان ملل مستقر در انگلیس، حکم خود را در 28 ژانویه 2021 تحت عنوان قرارداد یکپارچه‏سازی عناوین یک دهه و دو دهه اعلام کرد.

در اعلامیه تصویت شده به اتقاق آرا آمده است: محاصره کشمیر اشغالی به صورت اجباری توسط نیروهای مسلح هندی، به عنوان شدید ترین و طولانی ‏ترین محصاره در طول دو دهه نام گرفته است (دو دهه 2000-2020).

یک تیم انتخابی از 132 ارزیاب مستقل بی طرف شامل 75 محقق غیرحزبی خودمختار و ناظران خارجی، لیستی کوتاه از معیارها را ارائه کردند. این افراد به دلیل شایستگی در مسیر دست یابی به تصمیمات نهایی کمک کردند.

طولانی ترین محاصره کشمیر اشغالی از چه زمانی آغاز گردید

به دنبال لغو ماده 370 و A35 قانون اساسی هند در 2019، محاصره کشمیر اشغالی به شیوه ای غیرانسانی و وحشیانه در سال های 2019-2021 در سرتاسر این منطقه اعمال شد.

این محاصره به طور رسمی در 5 اگوست 2019 آغاز شد، پس از آن هیچ روزنامه ­نگار خارجی از سوی دولت هند برای گزارش از دره اشغالی اجازه نیافت. طی محاصره کشمیر اشغالی صدها مرد جوان کشمیری کشته شدند، خانه ‏ها سوختند و زن ‏ها ربوده شدند.

سرهنگ آزهر سلیم، افسر ارشد هماهنگ کننده در آکادمی فوق دکتری SAARC-ASEAN گفت حکمی که به اتفاق آرای بیش از 190 کشورجهان ارائه شده است، در حقیقت تایید موضع پاکستان می باشد که هند انواع جنایات را علیه مردم در دره محاصره شده مرتکب شده است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.