هند به خاطر نمایش تصویر نادرست از شرایط نرمال کشمیر اشغالی نکوهش شد

رئیس‏ جمهور آزاد جامو و کشمیر، روز پنجشنبه تور هدایت شده اخیر برای دیپلمات‏ های خارجی در کشمیر را به عنوان تلاشی از سوی هند برای ایجاد تصویر نادرست از شرایط نرمال کشمیر اشغالی دانست.

رئیس‏ جمهور آزاد جامو و کشمیر مسعود خان، ملاقات گروهی از نمایندگان مستقر در دهلی از جامو و کشمیر اشغال شده هندی که وی آن را مدیریت مرحله ‏ای هند خواند، نکوهش کرد.

کشمیر اشغالی توسط هند در حال سوختن است و هیچ چیز عادی نیست

مسعود خان در یک بیانیه گفت: کشمیر در حال سوختن است و هند بیهوده تلاش می‏ کند تا تصویر نادرست از شرایط نرمال کشمیر اشغالی ارائه دهد.

هند روز چهارشنبه گروهی از نمایندگان (فرستادگان) خارجی را برای یک تور دو روزه به جامو و کشمیر اشغالی پذیرفت. این سومین بازدید نمایندگان خارجی از 5 اگوست 2019، است. یعنی هنگامی که دهلی نو وضعیت خودمختار دره اشغالی را سلب و یک محاصره ارتباطی و امنیتی را بر آن‏ ها تحمیل کرد.

خان گفت: این بازدید، نمایشی مضحک است. زیرا نمایندگان حقیقت تلخ را درباره دره اشغال شده می ‏دانند. وی تاکید داشت: بازدید آن‏ ها از مناطق سالم و انتخاب شده سرینگر، جنایت نیروهای اشغالگر که در این سرزمین مرتکب جنایت شده اند را نشان نخواهد داد.

نمایش تصویر نادرست از شرایط نرمال کشمیر اشغالی کاملا مدیریت شده است

در ادامه، مسعود خان اظهار داشت: رویداد نمایش تصویر نادرست از شرایط نرمال کشمیر اشغالی کاملا مدیریت شده است. مردم رنج‏ کشیده کشمیر اشغالی محصور و ساکت می‏ شوند. نمایندگان احمق نیستند، آن ‏ها می ‏دانند که چه چیزی زیر پرده ضخیمی از استبداد پنهان شده است. چراکه برای دیدار با نمایندگان بازدید کننده، هیچ دسترسی برای مردم عادی کشمیری ‏فراهم نیست

نمایندگان بازدیدکننده همچنین با برخی مشاوران انتخاب شده، روزنامه ‏نگاران و رهبران تجاری ملاقات کردند. با این حال، بسیاری از روزنامه‏ نگاران ارشد رسانه‏ های خارجی و محلی برای این شست دعوت نشدند.

عدم پذیرش نمایندگان شورای حقوق بشر برای بررسی مسئله کشمیر توسط هند ‏

قبل از بازدید، مقامات مربوطه سنگرهای نظامی را که توسط نیروهای مسلح هند و سربازان نظامی در سریانگر و حومه آن اداره می‏ شد، تخلیه کردند.

علاوه براین، مسعود خان پرسید: اگر هند چنین اعتماد به نفسی دارد، چرا هیئتی از شورای حقوق بشر نمی‏ پذیرد. همان طور که در گزارش ‏های 2018 و 2019 توسط سرپرست ارشد شورای حقوق بشر سازمان ملل پیشنهاد شد!

او همچنین از سکوت جامعه بین المللی در مورد تجاور به حقوق انسانی در کشمیر انتقاد کرد و هشدار داد: فاشیسم هند- هندوتاوا- ثبات آسیای جنوبی را تهدید می ‏کند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.