اعطا گرنت 17 میلیون روپیه بنیاد علوم پاکستان به محقق دانشگاه بین المللی اسلامی برای پروژه COVID-19

محقق دانشگاه بین المللی اسلامی در اسلام آباد پاکستان برنده گرنت پروژه تحقیقاتی COVID-19 شد.
دکتر اروم جمیل از گروه مهندسی برق (بخش زنان) مرکز الکترونیک پیشرفته الکترونیک و مهندسی فتوولتائیک (CAEPE) در دانشگاه بین المللی اسلام آباد، تواسنت گرنت یک پروژه تحقیقاتی به ارزش 17 میلیون روپیه را از بنیاد علوم پاکستان به دست آورد .
این پروژه یکی از چهار پروژه ای است که از بین صدها طرح پیشنهادی در سراسر کشور انتخاب شد و برای آن، بودجه ای از گرنت های ویژه تحقیق و توسعه COVID-19 در نظر گرفته شد.
 IIU Bags Triple Helix Project Worth Rs 16.9 Million, Pakistan Science Foundation

جرئیات پروژه تحقیقاتی استاد دانشگاه بین المللی اسلامی

استاد دانشگاه بین المللی اسلامی دکتر ارم با همکاری یکی از شرکت های پیشرو در ارائه راه حل فناوری اطلاعات وCAEPE ، یک راهکار اضطراری برای تصمیم گیری آگاهانه دولت در برابر Covid-19 و سناریوهای بیماری همه گیر در آینده را با استفاده از بسترهای مختلف فناوری مانند هوش مصنوعی، سنجش دستگاه ها و داده ها، معرفی می کند. با در نظر گرفتن وضعیت اضطراری ناشی از COVID-19 در سراسر جهان، این پروژه ماهیتی سریع خواهد داشت تا در مدت زمان یک سال به دولت پاکستان تحویل داده شود.
علاوه بر این، دکتر اروم جمیل از رئیس دانشگاه بین المللی اسلامی دكتر معصوم یاسینزی، معاون دانشگاه دكتر اسد نوید مالک و پروفسور دكتر احمد شجاع سید، موسس و مدیر اجرایی CAEPE، برای راهنمایی و پشتیبانی كامل در طول فرآیند قدردانی كرد.
International-Islamic-University-Islamabad-
رئیس دانشگاه بین المللی اسلامی نیز به دکتر اروم جمیل و تیم CAEPE به خاطر پیروزی در این پروژه بسیار مهم پس از یک رقابت شدید تبریک گفت و این تلاش را یک موفقیت بزرگ برای دانشگاه دانستند که می تواند فرصتی مناسب برای فعایت برای نیازهای نوظهور ملی ایجاد کند

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.