چین تجهیزات مروبط به مدارس فنی و حرفه ای به ارزش 4 میلیون دلاری را به پاکستان ارائه می دهد

پاکستان و چین تفاهم نامه ای برای ارائه تجهیزات و مواد مدارس فنی و حرفه ای به ارزش 4 میلیون دلار (650 میلیون روپیه) امضا کرده اند.
مراسم امضاء در وزارت امور اقتصادی برگزار شد. در چارچوب این پروژه، چین از طریق کمیسیون ملی آموزش فنی و حرفه ای تجهیزات تقریبی برای مؤسسات آموزش فنی و حرفه ای در سراسر پاکستان را به ارزش 4 میلیون دلار فراهم می کند.
بر اساس تفاهم نامه، چین رایانه، تجهیزات و آموزش فنی را به کمیسیون ملی آموزش فنی و حرفه ای پاکستان ارائه می دهد و این پروژه 4 میلیون دلار هزینه دارد و در آن 17 آموزشگاه و مدارس فنی و حرفه ای در پاکستان ارتقا می یابند.
یائو جینگ، سفیر چین در پاکستان و وزیر امور اقتصادی فدرال نور احمد در مراسم امضا این تفاهم نامه حضور داشتند.
China provides $4 million for enhancing Vocational Training

چین و پاکستان شرکای تعاونی استراتژیک در همه شرایط هستند

سفیر از همکاری چین برای توسعه اقتصادی و اجتماعی در پاکستان اطمینان داد. تعدادی پروژه برای رفاه اجتماعی افراد فقیر و آسیب پذیر از جمله طرح مسکن کم هزینه نخست وزیر و تقویت اقتصاد روستایی از طریق پشتیبانی کشاورزی در حال انجام است.
علاوه بر این، چین ضمن تهیه آفت کش ها و تجهیزات لازم برای کنترل آلودگی ملخ در مناطق جنوبی کشور، از پاکستان در مسیر کاهش تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 حمایت کرده است.
سفیر همچنین از تداوم پروژه های کریدور اقتصادی چین در پاکستان (CPEC) به ویژه استقرار صنایع مبتنی بر صادرات در مناطق ویژه اقتصادی تحت SEZs  با وجود شرایط دشوار در سطح جهانی به دلیل بیماری همه گیر قدردانی کرد.
او گفت: چین و پاکستان شرکای تعاونی استراتژیک در همه شرایط هستند و چین همچنان به حمایت از پاکستان در مبارزه با COVID-19 و کمک به اجرای پروژه های همکاری مردم محور بین دو کشور با CPEC به عنوان یک بستر اصلی کمی پردازد.
Why China and Pakistan need each other in the Covid19 crisis
نور احمد نیز ضمن سخنرانی در مراسم، از دولت چین برای تهیه تجهیزات لازم برای پیشرفت مدارس فنی حرفه ای و بهبود توانایی های آموزش فنی حرفه ای در پاکستان تشکر کرد.
احمد با بیان اینكه پاکستان و چین از روابط بسیار نزدیكی برخوردارند و چین یك دوست واقعی پاکستان است افوزد: این همکاری مطابق با چشم انداز دولت پاکستان برای ارتقاء آموزش های حرفه ای و تقویت بهره وری در اقتصاد است.
 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.