داستان افتخار بانوی پاکستانی در سازمان ملل: از کسب نشان شجاعت تا مبارزه در مسیر مبارزه با کرونا علی رغم اتمام ماموریت

بانوی پاکستانی عضو نیروهای محافظ صلح سازمان ملل متحد که چندی پیش موفق به کسب نشان شجاعت از این سازمان شده بود، اکنون با وجود اتمام ماموریتش، مصمم است تا همچنان در مسیر مبارزه با کرونا حرکت کند.
زنان پاکستان تا کنون بارها باعث افتخار کشور خود شده اند. یکی از این زنان سرگرد سامیا رحمان در نیروهای حافظ صلح  سازمان ملل می باشد.
وی به دلیل شرکت در عملیات‌های بین‌ المللی مختلف و اقدامات مؤثر خود مورد تقدیر قرار گرفته است.
Pakistan’s Major Samia Unfazed Despite Getting Stuck in Congo After UN Mission

سرگرد سامیان رحمان افتخار زنان ارتش پاکستان در سطح بین الملل

این بانوی سال گذشته توسط نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل به عنوان اولین افسر زن ارتش پاکستان تقدیر و به او نشان ویژه شجاعت و گواهی مربوط به عملکرد استثنایی در مطالعات و تحلیل در سطح ماموریت اعطا شد.
Major Samia Rehman

کودکی که منتظر بارگشت مادر خود است و مادری که همچنان در مسیر مبارزه با کرونا فعال است

اکنون نیز این بانوی پاکستانی عضو نیروهای حافظ صلح سازمان ملل که تصمیم گرفته پس از اتمام ماموریت خود به خانه خود برنگردد و مصمم است تا وظایف خود را به طور کامل در مسیر مبارزه با کرونا انجام دهد.
او با وجودآنکه مأموریتش پایان یافته است و یک کودک 2 ساله دارد و می تواند به کشور خود برگردد، تصمیم گرفته است تا جمهوری دموکراتیک کنگو را ترک نکرده و به مبارزه با کرونا ادامه دهد.
Pakistan Army’s Major Samia Rehman, who serves as an operational planning officer with the UN mission in Congo
در خصوص این تصمیم سرگرد سامیا می گوید: وظیفه من در 6 آپریل به پایان رسید، اما به دلیل Covid-19 نمی توانم به خانه بروم. دختر 2 ساله من می پرسد مامان، کی برمی گردی؟ من نگرانش هستم. اما اشتیاق من به کار چند برابر افزایش یافته است. چراکه تنها در کنار یکدیگر، ما می توانیم سرعت انتشار ویروس را کم کنیم.
Pakistani women peacekeepers win more praise
نیازی به گفتن نیست که ملت پاکستان تا چه حد به این بانوی پاکستانی به خاطر این احساس مسئولیت و شایستگی هایش در انجام وظیفه، افتخار می کنند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.