کسب و کارهای آنلاین می تواند 780 هزار فرصت شغلی را در پاکستان ایجاد کند

محدودیت های ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا، باعث مشکلاتی در کسب و کارهای حضوری شده است. در مقابل کسب و کارهای آنلاین در پاکستان طی دوره قرنطینه COVID-19 به اوج خود رسید.
Cheng Xizhong استاد دانشگاه علوم سیاسی و حقوق جنوب غربی، در مقاله ای که به تازگی منتشر شده است، اظهار داشت: پاکستان می تواند در صورت دنبال کردن توسعه خدمات حمل و نقل و خدمات تحویل فوری، 780،000 فرصت اشتغالی را ایجاد کند. این تعداد می تواند در سال های آینده به 1.56 میلیون نفر برسد.

تبدیل کسب و کارهای آنلاین در پاکستان به یکی از روش های اصلی تجارت

برخی شرکتهای کوچک و متوسط در حین قرنطینه COVID-19 در پاکستان با چالش های وجودی رو به رو بودند، بسیاری از مشاغل کوچک و متوسط به تجارت الکترونیکی روی آوردند و کسب و کارهای آنلاین را آغاز کردند.
در طی دوره قرنطینه ناشی از بیماری، کسب و کارهای آنلاین به یک روش ضروری تجارت تبدیل شده و پیش بینی می گردد این روند در آینده نیز ادامه یابد.
در پاکستان صنعت تجارت الکترونیکی به سرعت توسعه یافته است، اما هنوز در حوزه خدمات حمل و نقل و خدمات تحویل فوری به ویژه در مناطق دور افتاده، جای کار وجو دارد.

الگو برداری از موفقیت چین در حوزه کسب و کارهای آنلاین برای پاکستان

این استاد دانشگاه به مدل موفق چین در تجارت آنلاین اشاره می کند و می نویسد: چین دارای تجارت الکترونیک، حمل و نقل و خدمات تحویل خوبی است.
از ژانویه تا آپریل امسال، فروش آنلاین در چین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6.1 درصد افزایش یافته است.
علاوه بر این، چین 5 میلیون نفر را به تنهایی در صنعت خدمات تدارکات استخدام کرده است و این تعداد در مدت چند سال از 10 میلیون تجاوز خواهد کرد.
بنابراین، اگر پاکستان به توسعه خدمات حمل و نقل و خدمات تحویل فوری ادامه دهد، می تواند با الگوی برداری از شریک تجاری خود تا 780،000 نفر را در سرتاسر کشور استخدام کند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.