اعمال قرنطینه هوشمند در پاکستان به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا

قرنطینه هوشمند در 549 نقطه پاکستان و به ویژه در شهرهای با بیشترین آمار مبتلایان به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا در کشور اعمال گردید.
به دنبال شیوع بیماری همه گیر کرونا ویروس از یک سو و فعایلت مجدد کسب و کارها و مراکز مختلف در پاکستان از سوی دیگر، دولت به منظور جلوگیری از سیر تصاعدی مبتلایان ویروس کرونا، اقدام به اعمال قرنطینه هوشمند نمود.
با توجه به شیوع بیشتر بیماری رکونا در ایالت های پر جمعیت پاکستان به خصوص پنجاب و سند بیشترین مناطق قرنطینه نیز مربوط به این دو ایالت است.
در ایالت پنجاب 183 نقطه قرنطینه خواهند شد که در مجموع 2 میلیون نفر در آن ساکن هستند و در ایالت سند نیز 68 نقطه قرنطینه می شوند که حدود 5 میلیون نفر در آن ساکن هستند.
اسد عمر وزیر برنامه ریزی پاکستان رد این خصوص  اعلام کرد با نظر مسئولین بهداشتی و درمانی قرنطینه کامل در 549 نقطه کشور از سر گرفته می شود.
استفاده اجباری از ماسک در کنار قرنطینه هوشمند در پاکستان
وزیر برنامه ریزی پاکستان تصریح کرد: مناطق پر خطر شناسایی شده اند. در مجموع حدود 10 میلیون نفر در مناطقی زندگی می کنند که میزان ابتلای به کرونا در آن زیاد است. او اظهار داشت: در مناطقی که خطر ابتلا به کرونا در آن زیاد است و آمارهای رسمی آن را تائید می کند از قرنطینه هوشمند استفاده خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: برای جلوگیری از ابتلا به کرونا استفاده از ماسک در پاکستان اجباری شده و همه افراد موظف هستند از ماسک استفاده کنند.
گفتنی است تا کنون بیش از 181 هزار نفر در پاکستان به کرونا مبتلا شده‌اند و این ویروس جان 3501 پاکستانی را نیز گرفته است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.