از آمار کرونا در پاکستان در روزهای پایانی ماه ژوئن چه خبر؟

آمار کرونا در پاکستان در روزهای پایانی ماه ژوئن نشان می هد این کشور به خوبی توانسته است بحران بیماری همه گیر COVID-19 راکنترل کند.
پاکستان در اواسط ماه ژوئن پس از اتمام قرنطینه عمومی کشور با افزایش چشمگیری در آمار کرونا در پاکستان مواجه گردید. با این حال مسئولین بهداشت و درمان این کشور با طرح های نوآوری همچون قرنطینه هوشمند توانستند مجدد در روزهای پایانی ماه، آمار کرونا در پاکستان را کاهش دهند.

نام پاکستان در میان اولین کشورهای پیش رو در معرفی طرح قرنطینه هوشمند برای مهار کرونا ویروس

طی 24 ساعت گذشته، پاکستان2،711 مورد بیمار کرونا و 100 مرگ را گزارش کرده است که آمار ملی موارد جدید را به 208 هزار و 358 مورد و تعداد مرگ و میرها را به 4 هزار و 254 مورد رسانده است.

آمار کرونا در پاکستان بیانگر خالی بودن 75% تخت های اختصاص یافته به بیماران کرونایی است

سخنگوی رسانه موسسه علوم پزشکی پاکستان در  اسلام آباد، دکتر واسیم خواجه در مورد آمار کرونا در پاکستان می گوید: 75 درصد تخت هایی که برای بیماران  Covid-19اختصاص داده شده بود، هم اکنون در موسسه علوم پزشکی پاکستان خالی است.
وی گفت: 212 تخت حاوی دستگاه اکسیژن و 25 دستگاه ونتیلاتور وجود دارد. اما فقط 56 بیمار Covid-19 بستری هستند (در روز یکشنبه) که 10 نفر از آنها در دستگاه های ونتیلاتور می باشند.

کاهش آمار کرونا در پاکستان همزمان با افزایش تعداد تست افراد مشکوک به Covid-19

طبق اطلاعات موجود در وب سایت دولت، طی هفته گذشته تعداد تست های انجام شده در سند به صورت روزانه از 10،000 به 6 هزار و 458 روز در 25 ژوئن و 5،103 در روز بعد رسید. عده ای بر این باور بودند که کاهش موارد تایید شده کرونا در پاکستان در هر روز به دلیل کاهش تعداد آزمایشات است. اما آمار جدید منتشر شده نشان می دهد که این امر درست نمی باشد.
به عنوان مثال در حالی که طی دو روز گذشته سند شاهد افزایش تعداد تست های Covid-19 بود، آمار ملی موردهای جدید کمتر از مواردی است که در اواسط ژوئن تایید شد.
در 27 و 28 ژوئن، دولت سند به ترتیب بیش از 11000 تست و 9،144 تست انجام داد. با این حال، تعداد موارد جدید که تقریباً در اواسط ماه ژوئن تقریباً به 7000 نفر افزایش یافته بود، 40 درصد کاهش و به حدود 4000 در روز رسیده است.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.