اعلام بسته حمایتی کرونا ویژه کارمندان بهداشت و درمان فعال در خط مقدم مبارزه با بیماری

دولت فدرال به منظور قدردانی از تلاشها و فداکاری های کارمندان بهداشت و درمان قعال در خطوط مقدم بیماری همه گیر کرونا ویروس، یک بسته حمایتی کرونا ویژه را اعلام کرد.
دستیار ویژه نخست وزیر در امور بهداشت، دکتر ظفر میرزا، جزئیات این بسته حمایتی کرونا را که پس از مشورت با همه ذینفعان تهیه شده است، اعلام کرد. به گفته دکتر میرزا، بسته حمایتی کرونا شامل هفت بخش اصلی است که در ادامه به آن اشاره می گردد

Centre announces seven-point package for healthcare workers1) امتیازات مالیاتی برای کلیه کارمندان مراقبت های بهداشتی:

دولت با هدف قدردانی از کادر درمان، برای این افراد امتیازات مالیاتی ویژه را در نظر می گیرد. علاوه بر این، یک پکیج شهدا نیز اعلام شده است که شامل کمک های مالی برای خانواده های کارمندان مراقبت های بهداشتی که جان خود را در طول همه گیری از دست داده اند می باشد. این بخش از بسته حمایتی کرونا ارزشی معادل از 3 میلیون تا 10 میلیون خواهد داشت.

Centre announces seven-point package for healthcare workers2) ارزیابی نیازهای هفتگی بیمارستانهای سراسر کشور:

وزارت بهداشت با همکاری سازمان مدیریت بحران ملی (NDMA) برای حمایت از کارکنان بهداشت مقدم و اطمینان از تهیه ماسک و کیت های ایمنی به صورت هفتگی به  ارزیابی نیازهای بیمارستان ها و مراکز درمانی می پردازد.

3) امنیت بیمارستانها بی عیب و نقص خواهد شد:

در پاسخ به گزارش های مربوط به کارکنان مراقبت های بهداشتی که توسط اقوام بیماران کرونا ویروسی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

4) ارائه چهره مثبت از کادر درمانی در رسانه ها

یک درفت از قوانین با همكاري سازمان نظارت بر رسانه های الکترونیک و دیجیتال براي جلوگيري از بدنام كردن کارکنان مراقبت هاي بهداشتي در رسانه ها تدوين مي شود.

Centre announces seven-point package for healthcare workers5) آموزش کادر درمان در دو بخش:

یک دوره کوتاه آموزشی برای 5،000 نفر از کارمندان مراقبت های ویژه با همکاری متخصصان یک دانشگاه چینی آغاز شده است. دکتر میرزا گفت هزار کارمند مراقبت های بهداشتی در حال حاضر تحت این دوره آموزش دیده اند.
علاوه بر این، دکتر میرزا با اشاره به اینکه یک کمپین آموزشی تحت عنوان “ما مراقبت هستیم ” نیز در حال انجام است، افزود: با اضافه کردن 100000 کارمند مراقبت های بهداشتی تحت این برنامه 20،000 نفر تاکنون آموزش دیده اند.

6) ارائه پشتیبانی اجتماعی روانی به کادر درمان

پشتیبانی عاطفی تحت عنوان “پشتیبانی اجتماعی روانی” ارائه می شود که پشتیبانی و آموزش در مورد مسائل روانشناختی را فراهم می کند. یک دفترچه راهنما در این رابطه در حال تهیه است. متخصصان برای ارائه راهنمایی و پشتیبانی از کارمندان مراقبت های بهداشتی در دسترس خواهند بود.

Centre announces seven-point package for healthcare workers7) تسهیلات تأمین اعتبار برای کوئید 19

بانک ملی پاکستان طرحی با عنوان “تسهیلات تأمین اعتبار برای کوئید 19” را معرفی کرده است که براساس آن وام ها با شرایطی آسان به بیمارستان های خصوصی داده می شود تا ظرفیت امکانات درمانی  آنها را افزایش دهد.
موارد مربوط به واردات بیمارستان ها از مالیات کسر می شود و تلاش برای اطمینان از ارائه  امتیازات مالیاتی به آن ها صورت می گیرد.
بدین ترتیب با ارائه این بسته حمایتی کرونا ویژه که دارای 7 بخش از جنبه های مختلف می باشد، دولت تلاش دارد تا گوشه ای از خدمات ارزنده کارمندان بهداشت و درمان در طول بیماری همه گیر را جبران کند.
Centre announces seven-point package for healthcare workers

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.