هنر کامیون آرایی پاکستانی در خدمت بزرگداشت جورج فلوید

یک هنرمند پاکستانی در یادبود جورج فلوید پرتره  او را به سبک هنر کامیون آرایی پاکستانی به تصویر کشانده است.
علی، یک هنرمند کامیون آرایی از کراچی است که یک پرتره از جورج فلوید را نقاشی کرده است. مرد سیاهپوستی 46 ساله که توسط افسران پلیس در مینیاپولیس مینسوتا به قتل رسید. مرگ وی منجر به اعتراضات گسترده نژاد پرستی در سراسر جهان شد.
A Pakistani truck artist painted a mural in his home in memory of George Floyd
این هنرمند پاکستانی قصد دارد با این حرکت نمادین با نژاد پرستی که یک بیماری همه گیر جهانی است مبارزه کند.
نقاشی وی که به سبک هنر کامیون آرایی پاکستانی کار شده ، با شعارهایی همراه است مانند:Hum kaalay hain toh kia hua, dilwale hain  “اگر ما پوست تیره داریم مسئله ای نیست. ما قلبهای بزرگ داریم” و Goron ki na kaalon ki ، dunya dil walon ki  “این جهان به افراد سفید پوست یا سیاه پوست تعلق ندارد، متعلق به کسانی است که دارای قلب هستند.”

A Pakistani truck artist painted a mural in his home in memory of George Floyd

یادی از ظلم و ستم مسلمانان کشمیری و فلسطینی در نقاشی هنرمند پاکستانی

علی در خصوص امنتخاب رنگ پس زمینه سیاه برای تصویر بزرگداشت جورج فلوید توضیح داد که سیاه یک رنگ اساسی جهان است. این به دلیل رنگ سیاه آسمان است که ما قادر به دیدن ستارگان هستیم. هر هنرمند دنیا اهمیت و زیبایی رنگ سیاه را درک می کند. خداوند متعال همه انسانها را برابر آفریده است. اسلام نیز انواع نژادپرستی را ناپسند می داند.
A Pakistani truck artist painted a mural in his home in memory of George Floyd
وی افزود: این عمل وحشیانه علیه جورج فلوید باعث شد من به مسلمانانی که در کشمیر اشغالی، فلسطین، میانمار و جاهای دیگر زندگی می کنند فکر کنم. آنها باید هر روز چکار  کنند؟ آنها بر اساس تعصب مذهبی، مورد بی عدالتی و ظلم قرار می گیرند، شکنجه می شوند و کشته می شوند. آنها هر دقیقه با ترس زندگی می کنند. من درخواست می کنم که جهان در برابر این بی عدالتی نیز صدای خود را بالا ببرد.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.