دختر پاکستانی مدیرعامل استارتاپ هوش مصنوعی که نزدیک به 8 میلیون دلار سرمایه جذب نمود

Overjet ، نام یک استارتاپ فناوری در حوزه دندانپزشکی است که مدیرعامل پاکستانی آن از هوش مصنوعی برای بهبود مراقبت از دهان استفاده می کند و تا کنون سرمایه گذاران زیادی را جذب کرده است.
یک دختر پاکستانی از دانشگاه MIT یک بودجه غیرقابل تصور و گسترده را برای برنامه مراقبت های بهداشتی خود در حوزه دندانپزشکی با استفاده از هوش مصنوعی کسب کرده است. ورداه انام مدیرعامل Overjet ، توانسته نزدیک به 8 میلیون دلار را برای پروژه خود جذب کند که بیش از یک بیلیون روپیه می باشد.
او که دکترای شیمی مهندسی و علوم کامپیوتر را دارد، این بودجه را از Cross link Capital شرکتی که فقط در استارتاپ های  MIT سرمایه گذاری می کند، اخذ نمود.
Overjet, A Harvard And MIT Dental Tech Startup, Applies AI To Improve Oral Care
فارغ التحصیل شدن از دانشگاه MIT به خودی خود برای یک دختر پاکستانی یک دستاورد محسوب می شود ، اما بدست آوردن چنین بودجه عظیمی برای پیشرفت، قطعاً یک امر بزرگتر است.

حوزه فعالیت استارتاپ Overjet

این دختر پاکستانی می گوید که فناوری اصلی Overjet به تعیین نوع درمانی مورد نیاز کمک می کند.
Overjet یک استارتاپ فناوری دندانپزشکی است که داده های بالینی را برای اطمینان از سلامت بهتر بیمار در حوزه دندان و بهبود کیفیت کلی مراقبت از دندان، تجزیه و تحلیل می کند. این استارتاپ مستقر در بوستون، دوره انکوباسیون خود را در آزمایشگاه نوآوری هاروارد گذراند. موتور هوش مصنوعی این استارتاپ برای شناسایی ناهنجاری های شایع دهان در تصویر اشعه X دهان بیمار استفاده می شود.
imamm
در گفتگو با Tech Crunch، دختر پاکستانی به عنوان بنیان گذار استارتاپ اظهار داشت: در حالی که بیشتر خدمات تصویربرداری پزشکی بر این است که بدانند که آیا اشتباهی رخ داده است (مانند تشخیص تومور)، Overjet  می تواند یک قدم جلوتر برود. در این روش نه تنها به این نکته توجه می شود که مشکلی وجود دارد یا خیر (مثلا پوسیدگی دندان) بلکه دامنه و گستره مسئله نیز تعین می شود.
این پروژه توانایی تجزیه و تحلیل داده های بالینی در مقیاس بزرگتر و تعیین اینکه چه روش های درمانی لازم است را دارد. بدین ترتیب، این پروژه هوش مصنوعی توانست در مدت کوتاه شرکت های دندانپزشکی و بیمه را به سوری خود جذب کند.
healthcare-it-predictions

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.