مقاله ویروس شناس مولکولی پاکستانی در رتبه یک گوگل اسکولار قرار گرفت

گوگل اسکولار مقاله ویروس شناس مولکولی پاکستانی را با عنوان “پتانسیل های ضد ویروسی گیاهان دارویی” در رتبه شماره یک در دسته درمان عفونت های ویروسی قرار داده است.
مقاله حاضر خواص ضد ویروسی بالقوه گیاهان دارویی را در برابر گروه متنوع ویروس ها توصیف می کند. در این مقاله، ویروس شناس مولکولی پاکستانی دکتر محمد مختار به غربالگري 24 گياه كه داراي اثرات ضد ويروسي با طيف گسترده در برابر عفونت هاي ويروسي در حال ظهور هستند می پردازد.
Pakistani Scientist's Research on Viruses Now Ranks 1 On Google scholar
در این مقاله، محمد ارشد و محمود احمد از دانشگاه اسلامیه بهاولپور، زاهدا پروین از دانشگاه توماس جفرسون آمریکا، برایان ویگدال از دانشکده پزشکی دانشگاه درکسل آمریکا و رجر پومرانتز از مجموعه دارویی تیبوتک در کنار دکتر مختار به عنوان نویسنده اول با هم همکاری داشتند.

ویروس شناس موفق پاکستانی که ویزای دانشمندان برجسته آمریکا را کسب نمود

محمد  مختار در حوزه استفاده از پزشکی سنتی در معالجه عفونت های ضد ویروسی فعالیت می کند که نتیجه آن، انتشار بیش از 234000 مقاله پژوهشی معتبر می باشد.
Pakistani Molecular Virologist's contribution Ranked No.1
دکتر مختار هم اکنون به عنوان رئیس  دانشگاه ملی مهارت های اسلام آباد خدمت می کند. وی از سال 1975 تا 1979 در دانشگاه اسلامیه بهاولپور در رشته کارشناسی علوم زیستی و در سال های 1980 تا 1982 و 1984 تا 1986به ترتیب در رشته بیوشیمی در مقاطع ارشد و M.Phil ، در دانشگاه کشاورزی فیصل آباد به تحصیل پرداخت.
او دکترای خود را در علوم زیست شناسی از دانشگاه درکسل در سال 1994 اخذ نمود.
muhammadmukhtar
دولت آمریكا به وی ویزای دانشمندان برجسته (O-1) را در طول سالهای 1995-2006 برای انجام تحقیقات، آموزش دانشجویان و و دانشمندان جوان به دنبال شغل در زمینه زیست پزشکی را  اعطا كرده است.
در سال 2005 ، دانشگاه توماس جفرسون جایزه برجسته دانشکده بالینی را به دکتر مختار اعطا کرد. در سال 2012، دکتر مختار جایزه برتری در آموزش آسیا را دریافت کرد.
اکنون نیز وی موفق به کسب رتبه اول گوگل اسکولار برای تحقیق خود در خصوص درمان عفونت های ویروسی گردید.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.