امکان تست کرونا ویروس رایگان در منزل در ایالت سند پاکستان

به منظور رفاه مردم و کاهش بار بر روی سیستم های مراقبت های بهداشتی، دولت سند در حال ارائه خدمات آزمایش خانگی تست کرونا ویروس رایگان می باشد.
همزمان با شیوع ویروس کرونا و انتشار اخبار مختلف در مورد آن، برخی از مردم حتی بدون علائم به دلیل نگرانی و بیماری به بیمارستان ‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده و درخواست انجام تست کرونا را دارند. این خود سبب فشار و بار اضافه به سیستم های مراقبت های بهداشتی می گردد.
از سوی دیگر، با بروز بیماری، بازار برخی از آزمایش ها رونق خاصی گرفته و روز به روز هم داغ تر می شود. به نحوی که برخی از آزمایشگاهها در قبال انجام تست کرونا مبالغ زیادی را از مردم دریافت می کنند.

coronavirus test kits available in Pakistan

اقدام موثر دولت سند برای تست کرونا ویروس رایگان

خدمات تست کرونا ویروس برای هر شهروند در سراسر ایالت رایگان و در درب منزل وی ممکن است. هر فرد با طی کردن یک فرآیند ساده می تواند از این خدمات استفاده کند.
به عبرات دیگر هر شهروند سندی که علائمی مانند تب بالا، آنفولانزا، سرفه خشک، مشکل در تنفس و یا خستگی بدن را نشان می دهد می تواند از خدمات تست کرونا ویروس رایگان در منزل خود استفاده کند.

روند انجام تست کرونا ویروس رایگان چگونه است؟

انجام تست کرونا ویروس رایگان در ایالت سند بسیار ساده است. تمام کاری که فرد باید انجام دهد این است که از شماره تلفن ثابت خود 9123 را شماره گیری نماید. اگر از تلفن همراه استفاده می کند، می تواند با شماره گیری 021 111 11 9123 از تلفن همراه خود به سرویس متصل شود. در صورت برقراری تماس، آدرس و شماره كامل خود را در اختیار قرار می دهد.
پس از این تماس، تیمی از وزارت بهداشت طی چند ساعت به منزل  فرد مراجعه می كند. آنها نمونه را درست در منزل فرد انجام می دهند و گزارش را طی 24 تا 48 ساعت آینده برای وی ارسال می کنند.
Call 1166 The COVID-19 helpline centre in Pakistan
 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.