داستان محبوبیت سریال های تاریخی ترکی در پاکستان: اینبار دوبله اردو سریال ظهور امپراتوری ها: عثمانی

پس از  پخش سریال قیام ارطغرل و محبوبیت بالای آن در میان مردم، اینبار شبکه ملی پاکستان تصمیم به دوبله “ظهور امپراطوری ها: عثمانی” به عنوان یکی دیگر از سریال های تاریخی ترکی در پاکستان گرفته است.
به دستور نخست وزیر پاکستان، عمران خان، پیش از این سریال قیام ارطغرل به زبان ملی اردو دوبله و از تلویزیون ملی پاکستان پخش گردید. حتی نخست وزیر شخصا مردم و به ویژه جوانان را به تماشای این  سریال های تاریخی ترکی تشویق نمود.
PM Imran Khan Directs PTV To Air Turkish Drama 'Ertugrul' In Urdu
از زمان پخش فیلم تلویزیونی قیام ارطغرل از تلویزیون دولتی پاکستان (PTV) ، تولیدات سینمایی  کشور ترکیه در میان مخاطبان بومی پاکستانی محبوبیت یافته است. سریال های تاریخی ترکی نه تنها توجه مخاطبان پاکستانی را به سمت تاریخ ترکیه و اسلام برانگیخت بلکه به عنوان ابزاری برای شکل گیری یک روایت تاریخی به شکل موفقیت آمیزی عمل نمود.

روند دوبلاژ سریال تاریخی قیام ارطغرل در پاکستان تسریع می گردد

در کانال رسمی YouTube رسمی تلویزیون دولتی پاکستان با 3.53 میلیون مخاطب مشترک تنها بیش از 300 میلیون بیننده سریال قیام ارطغرل مشاهده کردند.
Imran Khan's favorite Turkish drama to be soon aired on PTV

ظهور امپراطوری ها: عثمانی؛ دومین سریال تاریخی ترکی دوبله شده به زبان اردو

در همین راستا دولت تصمیم گرفته تا یکی دیگر از سریال های تاریخی ترکی به نام ظهور امپراطوری عثمانی برای مخاطبان محلی پاکستان به اردو دوبله نماید. مجموعه تلویزیونی ” ظهور امپراتوری ها: عثمانی ” بر اساس یک تاریخ واقعی و وقایع تاریخی ساخته شده است.
این مجموعه به نوعی مستند مربوط به فتح سلطان عثمانی، محمد فاتح قسطنطنیه است. پیش از فتح سلطان محمد دوم، قسطنطنیه در 1453، ارتشهای مسلمان 23 بار سعی كردند تا پایتخت امپراتوری Byzantine ، قسطنطنیه را تصرف كنند اما نتوانستند این كار را انجام دهند.

Rise of Empires Turkish Docudrama more powerful than Ertugrul

درباره فیلم ظهور امپراتوری ها: عثمانی

سریال ظهور امپراتوری ها: عثمانی به کارگردانی امرا شاهین و نویسندگی کلی مک فرسون در سال 2020 ارائه شده است. این سریال محصول کشور ترکیه و از جمله سریال های تاریخی ترکی در ژانر اکشن و جنگی می‌باشد.
فصل اول از 6 قسمت تشکیل شده است که برای از شبکه نتفلیکس انتشار یافت. از بازیگران این سریال می توان جم یگیت اوزوموغلو، توماس باسیلی، سلیم بایرکتار، بیرکان سوکولو , عثمان سونانت را نام برد.
Is Rise of Empires Ottoman available to watch on Netflix
 

2 thoughts on “داستان محبوبیت سریال های تاریخی ترکی در پاکستان: اینبار دوبله اردو سریال ظهور امپراتوری ها: عثمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.