پاکستان داروی ضدمالاریا به 7 کشور درگیر با ویروس کرونا ارسال می نماید.

دستیار ویژه نخست وزیرپاکستان  در زمینه اطلاع رسانی دکتر فردوس عاشق آوان از تصمیم کابینه فدرال مبنی بر ارسال قرص های کلروکین به عنوان یک داروی ضدمالاریا با اثربخشی نسبی در درمان کرونا ویروس خبر داد.
چندی قبل، انستیتوی مدیترانه ای بیماری های عفونی در فرانسه خلاصه ای از تحقیق جدید خود از اثربخشی مثبت آزمایش داروی هیدروکسی کلروکین به عنوان یک داروی ضدمالاریا بر روی مبتلایان به ویروس جدید کرونا خبر داد.
مدیر این انیستتو در این خصوص گفت: ما نشان دادیم که کلروکین در آزمایش درون تنی (in vitro) برای مقابله با نوع جدید ویروس کرونا موثر می باشد و حالا بررسی کلینیکی آن در چین نیز این امر را ثابت کرده است. در نهایت شاید این راه درمان برای این بیماری عفونی، ساده ترین و کم هزینه ترین مورد در بین عفونت های ویروسی باشد.
پس از اعلام این خبر، داروی ضدمالاریا به عنوان درمان کرونا در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار گرفت. به نحوی که در برخی از کشورهای درگیر با این ویروس و یا کشوهای با آمار بالای مبتلایان خطر  کاهش این دارو وجود داشت.

Pakistan bans export of anti-malaria drugs amid spike

موافقت دولت پاکستان برای حمایت از کشورهای درگیر با کرونا ویروس

پاکستان بارها ثابت کرده است در ایام بحرانی با اقدامات بشردوستانه در کنار کشورهای آسیب دیده می ایستد. این بار نیز تصمیم گرفت با وجود احتمال نیاز داخلی داروی ضدمالاریا بخشی از داروهای خود را به کشورهایی که درخواست داده اند ارسال نماید.
دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور اطلاع رسانی اعلام کرد: این کشور ضمن اطمینان نسبت به اینکه صادرات دارو باعث کمبود داخلی نخواهد شد، تصمیم به کمک به دوستان خود گرفته است.
وی گفت که رهبران برخی از کشورها با نخست وزیر عمران خان تماس گرفته اند و ابراز تمایل کرده اند که قرص ها را از پاکستان وارد کنند. وی همچنین گفت که پاکستان حدود 40 میلیون قرص در انبار دارد و مواد اولیه ای برای تولید بیشتر موجود است.
Can chloroquine and other drugs treat coronavirus
در همین راستا مقرر گردید یک میلیون قرص کلروکین به عربستان صعودی و آمریکا، 50000 تا به ترکیه و ایتالیا و 5 میلیون به انگلیس، 700 هزار به قزاقستان و 300000 تا به قطر ارسال گردد.
 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.