نقش مسئولیت پذیرانه سلبریتی های پاکستانی در روزگار کرونایی

نگاهی کوتاه به فعالیت سلبریتی های پاکستانی در ایام کرونا نشان دهنده نقش مسئولیت‌ پذیرانه آن ها در مقابله با شرایط بحرانی، می باشد.
با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، هنرمندان و سلبریتی های هر کشور واکنش های متفاوتی را به خصوص در فضای مجازی نسبت به شیوع این ویروس داشته‌ اند.
برخی از این هنرمندان به استفاده از ماسک و سایر وسایل پیشگیری از ابتلا به بیماری پردخته ‌اند و برخی دیگر از پزشکانی که مشغول درمان بیماران مبتلا به کرونا ویروس هستند تشکر و قدردانی کرده ‌اند. گزارشاتی نیز مبنی بر کمک های کالی سلبریتی ها در نقاط مختلف جهان وجود دارد.

Kim Kardashian

ساخت یک فیلم کوتاه درباره Covid-19 توسط سلبریتی های پاکستانی

سلبریتی های پاکستانی در دوران قبل از کرونا نیز با ساخت و بازی در برنامه، فیلم و سریال‌های مختلف در آگاهی بخشی عموم مردم کشور خودشان نقش مهمی داشته اند. از زمان تبدیل Covid-19 به یک بیماری همه گیر جهانی سلبریتی های پاکستانی خود در خانه هستند و دیگران را نیز به باقی ماندن در خانه تشویق می کنند.
These Pakistani celebs want you to stay safe and stay home
با این حال این سلبریتی های پاکستانی در خانه بیکار ننشسته اند و فعالیت های متعددی نظیر مشارکت در پخش سهمیه های مردمی تا کمک های مالی به مردم، تهیه تجهیزات برای کادر درمانی و انتشار اطلاعات مربوط به بیماری در صفحات شخصی خود، به کار ادامه داده اند.
Pakistani celebrities stitch protective gear for front line medical workers
علاوه بر این فعالیت ها، جمعی از سلبریتی های پاکستانی در یک اقدام متفاوت و بدون جذب هیچگونه حمایت بیرونی، همکاری مشترکی برای ساخت یک فیلم کوتاه درباره Covid-19 را آغاز کرده اند.
در واقع 18 نفر از آنها برای برجسته کردن مکالمات مهم پیرامون ویروس کرونا،  گردهم آمده اند. در این فیلم سلبریتی های معروفی مانند شهزاد روی، شانیرا اکرم، انور مقصود، حمزه علی عباسی و شریار مونوار و دیگران مشارکت دارند.
Top Pakistani Celebs Come Together For A Short Film On Coronavirus
این ویدئو با یک یادداشتی تحت عنوان “بدون تبلیغات هیچ برندی” پایان می یابد که چگونگی اجرای آن را نشان می دهد. باعث خوشحالی است که حداقل سلبریتی های پاکستان درباره این بیماری همه گیر و لزوم رعایت فاصله های اجتماعی صحبت می کنند، بدون اینکه اجازه دهند هیچ مارک تجاری از این فیلم استفاده کند.
Top Pakistani Celebs Come Together For A Short Film On Coronavirus

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.