تشکر نخست وزیر پاکستان از فیسبوک به خاطر همکاری در مبارزه با ویروس کرونا

نخست وزیر پاکستان عمران خان از شریل سندبرگ مدیر عملیاتی فیسبوک به خاطر حمایت و همکاری شرکت وی با دولت پاکستان در طول بیماری همه گیر Covid-19 تشکر کرد.
از زمان شیوع بیماری همه گیر Covid-19، شرکت ‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیسبوک تلاش کرده ‌اند تا با حذف اطلاعات دروغین، جلوی نشر اخبار غلط درباره ویروس کرونا را بگیرند.
به عنوان مثال اگر یک کاربر در فیسبوک یا اینستاگرام عبارت Coronavirus را جست‌و‌جو کند، این برنامه یک نوار هدایت کننده به سایت بهداشت جهانی را به کاربر نشان می ‌دهد. این شرکت همچنین به سازمان بهداشت جهانی امکان ارائه تبلیغات رایگان داده تا این سازمان بتواند حداکثر تلاش خود را برای آگاه‌ سازی کاربران در سراسر جهان انجام دهد.

تلاش شرکت ‌های بزرگ فناوری برای مبارزه با ویروس کرونا در پاکستان

اخیراً دولت پاکستان برنامه راهنماي كرونا را در واتس اپ راه اندازی کرده است. این سرویس جدید که کاربردی و رایگان می باشد، منبع اصلی اطلاعات دقیق، قابل اعتماد و به روز در مورد ویروس کرونا را فراهم می کند.
این راهنما به زبان های انگلیسی، اردو، پنجابی، پشتو، سندی، بلوچی و کشمیری در دسترس خواهد بود و اطلاعاتی در مورد مباحثی از قبیل پیشگیری و علائم کرونا ویروس، آخرین تعداد موارد ابتلا و سایر اطلاعات قابل اعتماد در زمینه بهداشت ارائه می دهد.
علاوه بر این نخست وزیر عمران خان در پستی در صفحه رسمی خود در فیسبوک نوشت که از واتس اپ و فیس بوک بخاطر پشتیبانی و کمک فوری آنها در ارائه سرویس به پاکستان تشکر می کند.
در پاسخ به این پست، شرل سندبرگ نوشت: از همکاری شما متشکرم. من بسیار خوشحالم که ما با هم کار می کنیم تا به موقع، اطلاعات دقیقی را ارائه دهیم و به مردم در مبارزه با ویروس کرونا در پاکستان کمک کنیم.
عمران خان نیز پاسخ داد که او خوشحال است که دولت با فیس بوک به یک دلیل مشترک یعنی بهبود زندگی میلیون ها نفر همکاری می کند. وی افزود: امیدوارم خوب عمل کنید، از شما بخاطر حمایت و کار قابل توجهی که تیمتان انجام می دهد، سپاسگزارم.
Prime Minister's Office, Pakistan thanks facebook
گفتنی است پیش از این نیز نخست وزیر عمران خان و شریل سندبرگ مدیر عملیاتی فیسبوک در اوایل سال جاری در جریان مجمع جهانی اقتصاد در داووس با یکدیگر جلسه داشتند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.