گفت و گوی وزیر امور خارجه پاکستان شاه در مورد وضعیت COVID-19 با همتای سنگاپوری خود

وزیر امور خارجه پاکستان شاه محمود قریشی در مورد وضعیت COVID-19 با همتای سنگاپوری خود  صحبت کرد.
شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه روز چهارشنبه در گفتگو با همتای خود در سنگاپور درباره شرایط در حال تغییر سریع جهان به واسطه COVID-19  و روشهای محدود کردن شیوع آن گفتگو کرد.
در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه سنگاپور دکتر Vivian Balakrishna، وزیر خارجه پاکستان با تشكر از پاسخ سنگاپور در رسیدگی به بحران بهداشت عمومی اظهار داشت كه پاسخ به موقع این كشور در مهار گسترش بیشتر ویروس كمك كرده است.
قریشی گفت: پاکستان مشتاقانه از تجربه سنگاپور در زمینه اپیدمیولوژی یاد گرفته است. وزیر امور خارجه همچنین  همتای سنگاپوری خود را از اقدامات انجام شده از سوی پاکستان برای مبارزه با COVID-19  مطلع کرد و علاقه خود به برنامه “ردیابی با همدیگر” در پاکستان برای جلوگیری از انتقال انسان به انسان نشان داد.

تسهیل در برگشت اتباع پاکستان و سنگاپور

علاوه بر این وزیر امور خارجه پاکستان از دولت سنگاپور به خاطر تسهیل در بازگشت اتباع پاکستانی از سنگاپور تشكر كرد. وزیر خارجه سنگاپور نیز از حمایت پاکستان در بازگشت اتباع سنگاپور از پاکستان قدردانی نمود.
در جریان این مکالمه، شاه محمود قریشی، خواسته نخست وزیر عمران خان را برای تسویه بدهی و تجدید ساختار برای کمک به کشورهای در حال توسعه به منظور ایجاد فضای مالی مورد نیاز برای مبارزه با این بیماری و نجات جان انسانها و بهبود اقتصادی عنوان نمود.
در پایان دو دیپلمات ارشد توافق کردند تا برای کنترل  COVID-19 و سایر موضوعات مورد توافق نهایت تلاش خود را به کار ببندند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.