استارتاپ پاکستانی دستگاه تنفس قابل حمل و هوشمند را ویژه بیماران کرونا توسعه می دهد

دولت پاکستان در تلاش برای مقابله با کمبود دستگاه های تهویه در این کشور در طول بحران کرونا، از کلیه شرکت های دولتی و خصوصی و ذیربط به همراه استارتاپ پاکستانی خواسته است تا طرح ها و مدل های دستگاه های ونتیلاتور را به نمایش بگذارد.
دستگاه ونتیلاتور یا تهویه مکانیکی یا تهویه مصنوعی، یک دستگاه کمک تنفسی است که عمل تنفس را برای بیمارانی که بطور موقت یا دائم دچار مشکلات تنفسی هستند و نمی توانند خود به خود عمل تنفس را انجام دهند را انجام می دهد. استفاده از چنین دستگاه هایی در طول شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورها، افزایش یافته است.
Coronavirus - Hospitals are gearing up for expected onslaught
در پاکستان شرکت های مختلفی طرح ها و تهویه های خود را ارسال کرده اند که برای تصویب کمیته متشکل از اعضای دولت ارسال می شود. در ابتدا این نمونه ها از نظر معیارهای مشخص آزمایش و پس از آن کار مقدماتی شروع می شود.

مزایای دستگاه تنفسی ارائه شده توسط استارتاپ پاکستانی چیست؟

یک استارتاپ پاکستانی در زمینه هوش مصنوعی (AI) با نام Poulta ، دستگاه تهویه ای را توسعه داده است که به شورای مهندسی پاکستان (PEC)  و سازمان مدیریت ملی بلایای طبیعی (NDMA) ارسال شده است.
بنیانگذار و مدیر عامل استارتاپ پاکستانی Poulta علی مرتضی سولنگی در حالی که با رسانه ها صحبت می کرد گفت: اگرچه که آنها یک شرکت تولید کننده دستگاه تهویه ای نیستند و در زمینه بهبود صنعت کشاورزی طیور کار می کنند، آن ها این دستگاه تهویه هوشمند و قابل حمل را ایجاد کرده اند که می تواند به صورت مرکزی کنترل شود.
مدیر عامل استارتاپ پاکستانی Poulta در مزایای دستگاه خود گفت: افراد برای کار با دستگاه های تهویه سنتی باید آموزش ببینند. اما دستگاه هوشمند ارائه شده توسط ما، از طریق اینترنت می تواند از راه دور و مرکزی اداره شود.
علاوه بر این، ونتیلاتورهای خارج از کشور 10 تا 12 هزار دلار قیمت دارند اما استارتاپ پاکستانیPoulta  دستگاهی با همان کیفیت ایجاد کرده اند که تنها 2200 دلار قیمت دارد.
Pakistani Startup “Poulta” Develops Smart Portable Ventilator

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.