شرکت های چینی 35 تن از تجهیزات پزشکی به پاکستان اهدا می کنند

سفیر پاکستان در چین، نغمانا عالمگیر هاشمی  اعلام کرد که شرکت های چینی بنیادها و افراد 35 تن تجهیزات امدادی اضطراری را برای کمک به پاکستان در مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 اهدا کرده اند.
سفیر هاشمی گفت تاکنون شرکت های چینی و اشخاص 20 تن وسایل امدادرسانی اضطراری به ارزش 25 میلیون RMB را به سفارت پاکستان در پکن اهدا کرده اند. کنسولگری پاکستان در Chengdu  نیز 15.5 تن وسایل پزشکی اورژانسی از جمله دستگاه های تهویه را دریافت کرده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین تلاش هایی برای ترتیب اهدای کمک های بیشتر صورت گرفته است و طی چند روز آینده تجهیزات پزشکی بیشتری توسط برادران چینی اهدا شود.
هاشمی افزود: در پروازهای ویژه ای که توسط سازمان ملی مدیریت بحران (NDMA) ترتیب داده شده، تجهیزات ویژه اضطراری به پاکستان ارسال می گردد.
در این میان شرکت های چینی مشهوری نظیر علی بابا نیز برای کمک به پاکستان برای غلبه بر این چالش، تجهیزات پزشکی اهدا نموده اند.

Pakistan Embassy in Beijing is running donation campaignحمایت همه جانبه چین از پاکستان در دوران دشوار

سفیر پاکستان در چین گفت: چین بدون شک دوست ما در همه شرایط است و همواره در اوقات دشوار از پاکستان حمایت می کند. در پاسخ به درخواست ما، شرکت های چینی و اشخاص به پاکستان کمک می کنند تا علیه ویروس کرونای جدید مبارزه کند.
دولت چین تاکنون برای کمک به مقامات بهداشتی در پاکستان برای مقابله با این بیماری کشنده، وسایل اضطراری مانند کیت آزمایشی، ماسک، لباس محافظ و دستگاه های تهویه دهنده را اهدا کرده است. علاوه بر این، تجهیزات پزشکی اورژانس از منطقه خودمختار Xinjiang Uygur چین ارسال شده است
بسیاری از شهرها و ایالت های های خواهر در چین که به انجمن صلیب سرخ ملحق شده اند نیز مواد کنترل بیماری همه گیر را به پاکستان اهدا کردند.
China assists Asia in fighting coronavirus
دولت چین در حال کمک به مقامات پاکستان برای ساخت بیمارستان موقت می باشد. هفته گذشته این بیمارستان در اسلام آباد به بهره برداری رسیده است.
از سوی دیگر، برای به اشتراک گذاشتن تجربه در مورد بیماری ویروس کرونا، طرف چینی یک کنفرانس ویدئویی با مقامات بهداشتی پاکستان برگزار کردند تا اقدام مناسب علیه بیماری همه گیر را تحقق بخشند. تیمی از متخصصان پزشکی چینی نیز در حال بازدید از پاکستان هستند تا مشاوره های مربوط به کنترل همه گیر، معالجه بیماران و کارهای آزمایشگاهی و راهنمایی و آموزش کارکنان پزشکی پاکستان را انجام دهند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.