معرفی کیت تشخیص ویروس کرونا بومی با قیمت یک چهارم ارزان تر از کیت های وارداتی

دانشگاه علوم و فناوری پاکستان یک کیت تشخیص ویروس کرونا بومی با قیمت بسیار ارزان تهیه کرده است که می تواند به غربالگری افراد مشکوک به COVID-19 کمک کند.
وزیر علوم و فناوری پاکستان فواد حسین، اعلام کرد كه دانشگاه ملی علوم و فناوری (NUST) کیت تشخیص ویروس کرونا را ایجاد كرده است که هزینه آن 2 هزار روپیه است كه ارزان تر از كیت 8000 روپیه ای وارداتی می باشد.
وزیر این خبر را به شرکت کنندگان کارگاه های توسعه جهانی که توسط شبکه جهانی نوآوری علوم انگلیس و پاکستان (UPSIGN) یک موسسه خیریه مستقر در انگلیس، داد. وی گفت: بیش از 70 متخصص و دانشمند برای شرکت در این کارگاه به پاکستان آمده اند.

NUST develops testing kits for detecting coronavirus

همکاری دانشگاه پاکستان با برترین موسسه های جهانی برای ارائه روشهای تشخیصی مولکولی ویروس

دکتر آنیلا جاوید و دکتر علی ذهیب در دانشکده علوم زیستی کاربردی عطاالرحمان دانشگاه NUST  با همکاری با انستیتو ویروس شناسی ووهان چین، DZIF آلمان، دانشگاه کلمبیا ایالات متحده و موسسه پاتولوژی نیروهای مسلح (AFIP) راولپندی، روش های تشخیصی مولکولی را با هدف شناسایی ویروس کرونا ایجاد کرده اند. این سنجش های بومی قوی وحساس هستند و به زودی با قیمتی یک چهارم قیمت های وارداتی در دسترس خواهند بود.
گفتنی است دانشگاه NUST یکی از دانشگاه های برتر پاکستان با رتبه بندی بین المللی می باشد که پیش از این نیز افتخارات زیادی را برای کشور داسته است.
NUST begins production of cardiac stentsاکنون نیز پژوهشگران این دانشگاه با معرفی معرفی کیت تشخیص ویروس کرونا بومی بار دیگر توانایی خود را در حوزه علم و فناوری ثابت کردند. به ویژه در زمانی که جهان در معرض یک بیماری همه گیر بی سابقه قرار گرفته است و دانشمندان و محققان در سراسر جهان در تلاش برای یافتن راه حل های درمانی و تشخیصی هستند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

2 thoughts on “معرفی کیت تشخیص ویروس کرونا بومی با قیمت یک چهارم ارزان تر از کیت های وارداتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.