حمایت مالی و عاطفی پاکستانی های سراسر جهان از ملت پاکستان در مسیر مبارزه با کرونا

پاکستانی که باشی فرقی نمی کند در کجا زندگی کنی! دلت همیشه برای کشورت می تپد. این جمله را حمایت مالی و عاطفی پاکستانی های سراسر جهان در مواقع بحران به خوبی ثابت کرده اند.
در سراسر جهان پاکستانی های موفق زیادی زندگی می کنند. برخی از آن ها پس از تولد و به طور معمول در دوران جوانی به خارج از کشور مهاجرت کرده اند. برخی دیگر نیز از یک خانواده پاکستانی مقیم خارج از کشور متولد شده اند.
با این حال نکته مشابه در تمام این موارد این است که همگی چه پاکستانی های متولد داخل کشور و چه خارج از کشور، حب وطن را هموراه در قلب خود دارند.
overseas Pakistanis
به عنوان مثال امکان ندارد حتی فرزند یک خانواده پاکستانی مقیم خازج از کشور، ترانه های وطن دوستانه پاکستانی را در ذهن و  قلب نداشته باشد. اما این وطن پرستی فقط زبانی نیست و پاکستانی های سراسر جهان بارها وطن دوستی خود را ثابت کرده اند. آن ها به ویژه در مواقع بحرانی با ارسال حمایت مالی و عاطفی سرزمین مادری خود را تنها نگذاشته اند.
overseas Pakistanis
اعلام حمایت مالی 40 میلیون روپیه ای توسط بوکسر معروف پاکستانی اصل در بریتانیا برای مبارزه با کرونا در پاکستان یکی از این نمونه های عمیق وطن پرستی هست.

عشق به پاکستان در قلب امیرخان بوکسر معروف

امیر خان بوکسور مشهور دنیای ورزش های رزمی و هم اکنون یکی از پردرآمدترین و معروف ترین ورزشکاران جهان به شمار می رود. او هر چند در بریتانیا مسابقه می دهد اما اصلیتی پاکستانی دارد.
خان در بولتون منچستر بزرگ، در یک خانواده پنجابی راجپوت اصیل با ریشه هایی از روستایی در راولپندی پنجاب پاکستان متولد و بزرگ شد. امیر خان با وجود تولد در یک کشور خارجی مسلمان است و حتی حامی فعایت های مسلمانان نظیر جوایز نویسندگان مسلمان می باشد.
Boxer Amir Khan offers wedding venue to Britain's NHS
خارج از بوکس، این ورزشکار پاکستانی بریتانیایی با حمایت از سازمان های خیرخواهانه به عنوان یك بشر دوست شناخته می شود. اما نکته جالب این است که طیف گسترده ای از این فعالیت های بشردوستانه در سرزمین مادری وی یعنی پاکستان می باشد مانند بنیاد امیرخان و آکادمی امیرخان پاکستان.
این ورزشکار معروف در یکی از مصاحبه های خود گفته است: آرزوی من، مشاهده موفقیت پاکستان در ورزش می باشد. بنابراین اولین آکادمی من در سه ماه آماده خواهد شد و دلیل من برای ساخت آکادمی این است که من خواهم قهرمانانی را از پاکستان تربیت کنم.
British High Commissioner opens the Amir Khan academy in Islamabad
فعالیت های بشردوستانه امیرخان در پاکستان سبب گردید وی در سال 2014 از رئیس جمهور پاکستان جایزه عملکرد برتر را کسب نماید.

همراهی و حمایت مالی بوکسر معروف پاکستانی با دولت پاکستان برای مبارزه با کرونا

امیرخان 40 میلیون روپیه به پاکستان به عنوان کمک هزینه و حمایت مالی مبارزه با ویروس کرونا به دولت پاکستان اهدا نمود.
به گفته بوکسور مشهور پاکستانی حمایت مالی 40 میلیون روپیه ای برای رفاه حال افراد کم درآمد در طول قرنطینه پاکستان مصرف می گردد. امیر خان در این خصوص گفت: بنیاد امیر خان اطمینان حاصل خواهد کرد که بسته معیشتی و سایر موارد لازم بین افراد کم درآمد توزیع شود.

وی همچنین پیشنهاد کرده است که از آکادمی بوکس امیرخان در اسلام آباد به عنوان مرکز قرنطینه استفاده شود. امیر خان افزود: بیماران قرنطینه شده باید جداگانه نگهداری شوند و سالن بدنسازی در آکادمی بوکس وی کاملاً در خدمت این هدف می تواند باشد.

استفاده از مکان عروسی امیرخان به عنوان مرکز کمک به افراد آسیب دیده از ویروس کرونا

پیش از این نیز امیرخان محل برگزاری عروسی خود را برای استفاده خدمات بهداشت ملی انگلیس پیشنهاد داده بود. خان گفت که آماده است تا کلیدهای محل برگزاری 60،000 فوت مربع (5،600 متر مربع) در زادگاهش بولتون در انگلیس را تحویل دهد. چراکه نگرانی ها درباره کمبود تختخواب افزایش یافته است.
این قهرمان ورزشی 33 ساله جهان در پستی در حساب رسمی توییتر خود گفت: من می دانم که در این زمان غم انگیز یافتن تخت بیمارستان برای عموم مردم چقدر دشوار است. من حاضرم ساختمان 60 هزار فوت مربع خود را که قرار است یک تالار عروسی و یک فروشگاه خرده فروشی باشد در اختیار خدمات بهداشت ملی برای کمک به افراد آسیب دیده از ویروس کرونا قرار بدهم

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

2 thoughts on “حمایت مالی و عاطفی پاکستانی های سراسر جهان از ملت پاکستان در مسیر مبارزه با کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.