تیم پزشکی دولت چین برای امداد رسانی و مبارزه با کرونا به پاکستان وارد می شوند

یک هواپیمای ویژه متشکل از تیم پزشکی و کمک های امدادی دولت چین برای مبارزه با ویروس کرونا روز شنبه وارد اسلام آباد شد.
این تیم پزشکی متخصص کنترل و درمان ویروس کرونا هستند. طبق اعلام وزارت خارجه، تیم پزشکی به مدت دو هفته در پاكستان خواهند ماند و به متخصصان مراقبت های بهداشتی در این كشور مشاوره می دهند.
سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد كه تاكنون، دولت چین 12000 كیت آزمایشی، 300000 ماسك و 10،000 واحد تجهیزات محافظ شخصی (PPE) را برای پاکستان فراهم كرده است. این سخنگو افزود: دولت چین همچنین 4 میلیون دلار برای ساخت بیمارستان جداگانه برای بیماران ویروسی تأمین نموده است. علاوه بر این دولت Xinjiang به طور جداگانه 50،000 ماسک را در اختیار دولت سند قرار داد.

Chinese medical team

ارسال بسته های امدادرسانی توسط شرکت های معروف چینی به پاکستان

موسسه علی بابا و بنیاد Jack Ma همچنین 50 هزار کیت تست و 50 میلیون ماسک صورت اهدا کرده اند.
همچنین دولت چین دو تن ماسک، کیت تست کرونا، دستگاه های تهویه مطبوع، لباس های محافظ پزشکی به ارزش 67 میلیون روپیه را از طریق گذرگاه خنجراب تحویل داد.
پیش از این نیز یک فروند هواپیمای باری که کالاهای پرشکی را حمل می کرد امروز در فرودگاه بین المللی جناح فرود آمد. بدین ترتیب این سومین پرواز از چین بود که لوازم پزشکی برای مبارزه با کرونا را به پاکستان آورده بود.
Chinese special flight carrying medical team
یک روز قبل، چین هواپیمای حامل تجهیزات پزشکی از جمله 56000 کیت آزمایش ، ماسک های N-95 و سایر مواد را به کراچی ارسال کرده بود. در تاریخ 25 مارچ نیز چین هواپیمای حامل 450،000 ماسک صورت – از جمله 50،000 ماسک N-95 – را به کشور ارسال نمود.
این کمک ها در حالی صورت گرفت که امروز پاکستان بیش از 1400 مورد تائید شده از کرونا و 11 مرگ و میر را گزارش کرد.

حزب کمونیست چین از دولت PTI پشتیبانی می کند

حزب کمونیست چین امروز با رهبر کمیته مرکزی PTI ارتباط برقرار کرد.
در بیانیه این حزب آمده است که رهبران چین در مبارزه با ویروس کرونا کمک های کاملی را به دولت پاکستان ارائه داده اند. همچنین بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی PTI، حزب کمونیست با ابراز همبستگی با ملت پاکستان، نامه حمایت خود را ارسال کرده است. در این نامه، حزب کمونیست گفته است که چین با تلاش های خود  بر این بیماری غلبه کرده و حاضر است تخصص خود را با پاکستان در میان بگذارد.
Chinese medical team arrives in Pakistan to treat corona virus

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.