ارائه یک ایده متفاوت برای طرح فاصله گذاری اجتماعی در برابر کرونا توسط مردم ایالت سند

مردم یک شهر کوچک در ایالت سند، روش جدیدی را برای اطمینان از فاصله گذاری اجتماعی در مسیر مبارزه با ویروس کرونا ارائه دادند.
طرح فاصله گذاری اجتماعی یکی از راه های مورد توافق در سراسر جهان برای مبارزه با شیوع بیشتر کرونا می باشد. با این حال بسیاری از کشورها، مشکلاتی نظیر عدم همراهی مردم در رعایت این طرح را دارند.

COVID-19 pandemic Tips to remain sane and safe

مشارکت مردم یک شهر کوچک ایالت سند در رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی

با این حال مردم یک شهر کوچک در ایالت سند، یک طرح ساده اما موثر را برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی معرفی کرده اند.
عکس هایی که در رسانه های اجتماعی از این شهر منتشر شد افرادی را نشان می داد که در در دایره های گچی با فاصله های چند فیت (پا) از یکدیگر در صف مغازه ها ایستاده اند. در واقع مردم، جلوی هر مغازه، پمپ بنزین و بانکی دایره های سفید رنگ ترسیم کرده است و مشتریان مجبورند منتظر نوبت خود باشند.
The-innovative-social-distancing-method-
میر شهید طالپور، رئیس کمیته شهر Talhar با بیان اینکه این شهر اولین جایی بود که این ابتکار عمل را معرفی کرد، توضیح داد: ما این حرکت را زمانی آغاز کردیم که احساس کردیم نیاز است دستورالعمل های مشخص برای طرح فاصله گذاری اجتماعی می باشد.

گسترش طرح مبتکرانه فاصله گذاری اجتماعی به سایر شهرهای ایالت سند

به دنبال این تکنیک جدید، صاحب  فروشگاه پزشکی در شهر Badin نیز این دایره ها را در مقابل داروخانه خود ترسیم کرد. وی توضیح داد: فاصله فقط سه فوت است زیرا فضای کافی ندارم اما حداقل بین مشتری فاصله داشته باشیم.
وی افزود: او از فروش دارو به کسانی که این قانون را رعایت نمی کنند خودداری می کند. وی اظهار داشت: این راه بسیار مناسب برای آموزش نیاز مردم است. او از دیدن این روش حیرت زده است که مشتری ها واقعاً منتظر نوبت خود در خارج از فروشگاه هستند و دیگر نیازی به پلیس نداریم.
The innovative social distancing method has caught on, not just in Badin district
پرتاب شیوانانی، یک فعال اجتماعی گفت که پلیس منطقه Tharparkar و مدیریت محلی نقش مهمی در ایجاد طرح فاصله گذاری اجتماعی در میان جمعیت خود بازی کرده اند. وی تاکید کرد: طرح دایره های سفید کاملاً کار می کند و میزان تردد در اطراف هر مغازه کاهش قابل توجهی دارد. حتی در برخی شهرهای کوچکتر نظیر  از جمله Mithi، Diplo و Nagarparkar فاصل هلی 3 تا 5 فیت در نظر گرفته شده است.
گفتنی است روز پنج شنبه استفاده از دایره های گچی برای رعایت صحیح طرح فاصله گذاری اجتماعی به پایتخت سند یعنی شهر کراچی نیز رسید.
 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.