راه درمان کرونا به صورت موقت تا زمان کشف واکسن این بیماری از دیدگاه هماتولوژیست پاکستانی

هماتولوژیست برتر پاکستانی ایمن سازی غیرفعال را به عنوان راه درمان کرونا به صورت موقت معرفی کرد و از آمادگی انیستتوی ملی بیماری های خونی در پاکستان برای این روش خبر داد.
متخصص پیوند و هماتولوژیست برجسته پاکستان می گوید: خون بیماران بهبود یافته COVID-19 می تواند برای کند کردن شیوع ویروس و راه کار درمان کرونا به صورت موقت استفاده شود و می تواند تا حد زیادی جان بیماران COVID-19 را نجات دهد.
دکتر طاهر شمسی رئیس انستیتوی ملی بیماری های خونی گفت: بدن بیمار COVID-19 آنتی بادی هایی را برای مقابله با ویروس ایجاد می کند. این آنتی بادی ها در خون بیمار بهبودیافته می توانند برای تقویت ایمنی افراد تازه آلوده استفاده شوند.
‘Passive immunisation’ can save COVID-19 patients: Pakistan’s top hematologist
در واژگان پزشکی، این روش ایمن سازی غیر فعال نامیده می شود که در سال 1890 معرفی شد. این تکنیک در موارد یک عفونت با خطر ریسک بالا و عدم زمان کافی بدن برای ایجاد پاسخ ایمنی استفاده می شود.

اعلام آمادگی انستیتوی ملی بیماری های خونی در پاکستان برای استفاده از راهکار جدید درمان کرونا

دکتر شمسی با بیان اینکه انستیتوی ملی بیماری های خونی کاملاً مجهز است تا بتواند با موفقیت از این تکنیک استفاده کند ، گفت: ما می توانیم با استفاده از این تکنیک جان های ارزشمند بیماران را نجات دهیم. پزشكان از ماه فوریه صدها نفر را با كمك این روش در چین نجات داده اند.
وی درباره ایمن سازی غیر فعال گفت: این روش قبل از معرفی واکسن ها، برای درمان بیماری های ویروسی واگیردار دیگری نیز مانند آنفولانزا، فلج اطفال و سرخک استفاده شده است. انستیتوی ملی بیماری های خونی روز پنجشنبه رسماً از دولت های فدرال و ایالتی خواست تا آن ها این روش درمانی احتمالی COVID-19 تصویب کنند.

به علاوه، این موسسه آماده است تا به دولت های فدرال و ایالتی برای مقابله با شیوع ویروسی که از طرف سازمان بهداشت جهانی (WHO) در اوایل این ماه به عنوان یک بیماری همه گیر جهانی شناخته شده است، یاری کند.

آیا راه کار ارائه شده توسط پزشک پاکستانی برای درمان کرونا به صورت موقت، مورد تایید محققین سایر کشورها نیز هست؟

محققین پزشکی در ایالات متحده نیز به کارآیی روش ایمنی غیرفعال باور دارند. دکتر شمسی هماتولوژیست پاکستانی در این خصوص می گوید: یک طرح تحقیقاتی برای استخراج پلاسما كننده مغز از بیماران بهبود یافته COVID-19 در ایالت های بالتیمور و نیویورك آمریكا طی دو هفته آینده به دولت دونالد ترامپ ارائه خواهد شد.
محققان پزشکی آمریکایی Arturo Casadevall و Liise-anne Pirofski از دانشکده پزشکی آلبرت انیشتین، نیویورک در مقاله ای تحقیقاتی اخیر اظهار داشتند که سرم انسانی گزینه ای برای پیشگیری و درمان کرونا است. البته زمانی که تعداد کافی از بیماران بهبود یافته بتوانند خون خود را اهدا کنند.
گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که chloroquine، یک داروی قدیمی مالاریا ، نتایج بسیار دلگرم کننده در درمان کرونا نشان داده است. یک مقام در وزارت علوم و فناوری چین ،Zhang Xinmin نیز گفته است که یک داروی در ژاپن به نام favipiravir در برابر بیماری COVID-19 مؤثر است زیرا در 340 کارآزمایی بالینی در چین نتایج مثبتی را ارائه داده است.

با این حال در حال حاضر، هیچ واکسن یا روش درمانی اثبات شده ای برای درمان کرونا به صورت کامل وجود ندارد و همه روش ها در فاز تحقیقاتی می باشند.

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

2 thoughts on “راه درمان کرونا به صورت موقت تا زمان کشف واکسن این بیماری از دیدگاه هماتولوژیست پاکستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.