مشارکت فیس بوک در پاکستان برای مبارزه با کرونا

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور بهداشت اعلام کرد که فیس بوک برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در کشور، یک برنامه آگاهی عمومی را در پلتفرم خود برای کاربران پاکستانی اجرا خواهد کرد.
به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا جدید در جهان و گردش اطلاعات نادرست در خصوص این بیماری همه گیر، فیسبوک همکاری خود با سازمان بهداشت جهانی را در زمینه ارائه اطلاعات درست به مردم اعلام کرد. به این ترتیب که به سازمان جهانی بهداشت (WHO) اجازه می‌دهد تا به صورت رایگان در این شبکه اجتماعی در خصوص ویروس کرونا تبلیغ کند.

How Facebook turned into a coronavirus conspiracy hellhole

بزرگترین شبکه اجتماعی در پاکستان در خدمت کمپین آگاهی بخش COVID-19

فیس بوک یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی مورد استفاده در پاکستان می باشد. به نحوی که از زنان خانه دار تا صاحبان کسب و کارهای مطرح در پاکستان در این شبکه اجتماعی عضو بوده و از خدمات آن بهره مند می باشد.

شاید یکی از دلایل محبوبیت فیس بوک در پاکستان این باشد که شما می توانید به صورت رایگان و بدون استفاده از حجم اینترنت خود از آن استفاده کنید. محبویبت این شبکه اجتماعی در پاکستان، اهمیت ایجاد کمپین های آگاهی بخش در آن را نشان می دهد.

به همین خاطر دکتر ظفر میرزا دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور بهداشت اظهار داشت که نماینده فیس بوک به پاکستان پیشنهاد داده است تا یک کمپین آگاهی بخشی را برای مبارزه با COVID-19  در این کشور اجرا کند.
وی گفت که میلیون ها کاربر پاکستانی در فیس بوک وجود دارد و این قدم در مبارزه با این ویروس بسیار موثر خواهد بود.

دستور کار این کمپین این است که همه دستورالعمل های مربوط به نحوه محافظت و جلوگیری از هرگونه عفونت را به بیشترین بازدید خود برساند. علاوه بر این، کمیپن فوق میلیون ها نفر از مردم محلی را تشویق می کند تا کسانی که از این بیماری بی اطلاع هستند را به واسطه این کمپین مطلع سازند. همچنین با مشارکت فیسبوك، انواع اطلاعات نادرست در مورد COVID-19 در پاکستان دیر یا زود برداشته می شود.
 

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

0 thoughts on “مشارکت فیس بوک در پاکستان برای مبارزه با کرونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.