شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان به شش نفر رسید

ششمين مورد ویروس کرونا در پاكستان (COVID-19) روز پنجشنبه در كراچی گزارش شد.
به گفته بخش بهداشت و درمان سند ، این بیمار 69 ساله سابقه مسافرت به ایران را دارد و در 25 فوریه به پاکستان بازگشته است.
مهران یوسف، هماهنگ کننده وزیر بهداشت در امور رسانه گفت: بیمار توسط بخش بهداشت تحت كنترل بود و امروز هنگام بروز علائم اولیه، مورد آزمایش قرار گرفت. در حال حاضر، ما سه مورد از ویروس کرونا در سند داریم. سه بیمار دیگر کرونا ویروس در پاکستان متعلق به گیلگیت بلتستان هستند.
یوسف ادامه داد: این بیمار در بخش ایزوله بیمارستان دولتی و خانواده اش در قرنطینه هستند. وی افزود: ما به طور دوره ای بر سلامت خانواده نظارت می کنیم.
دستیار ویژه نخست وزیر در امور بهداشت، دکتر ظفر میرزا نیز در توئیتی نوشت: ششمین مورد کرونا ویروس درپاکستان تأیید شده است. بیمار از نظر بالینی پایدار است و به خوبی از او مراقبت می شود.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا توسط دکتر ظفر مرزا

تشکیل جلسه های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در پاکستان

در همین حال، یک جلسه سطح بالا در اسلام آباد برای بررسی اوضاع مربوط به کرونا ویروس در پاکستان برگزار شد که سر وزیر سند سید مراد علی شاه نیز از طریق لینک ویدیویی در آن شرکت کرد.
این جلسه به ریاست دکتر میرزا و با حضور دبیر فدرال بهداشت دکتر سید حسین شاه، روسای مؤسسات بهداشتی و سایر مقامات ارشد برگزار شد.

سرلشکر دکتر عامیر اکرام، رئیس مدیر اجرایی موسسه ملی بهداشت (NIH) در این خصوص گفت: در جلسه مقرر شد تمام اقدامات ممکن برای جلوگیری از شیوع این بیماری و افزایش آگاهی عمومی انجام شود تا مردم از ویروس نجات پیدا کنند.
همچنین در همان  روز، در یک جلسه از گروه هسته های فعال  اورژانس، اقدامات آمادگی و پاسخ دهی به ویروس کرونا در پاکستان بررسی شد. در این جلسه گزارش شد که از آنجا که ویروس به عنوان تهدیدی برای مردم پاکستان پدید آمده، بیش از 760،000 مسافر ورودی در نقاط ورودی غربالگری شده اند.
Pakistan reports 6th coronavirus case

لطفا صدای مردم کشمیر باشید و به دوستتان اشتراک بزارید.

0 thoughts on “شمار مبتلایان به ویروس کرونا در پاکستان به شش نفر رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.